Vilniaus r. Paberžės „Verdenės" gimnazija

Europos skoniai: „Crazy Foods“ – kelionė po Europą per skonį, kultūrą ir atradimus

  • Paskelbta: 2026-06-08
  • Kategorija: Išvykos

Šiandien Europos geografiniame centre įvyko baigiamasis MEPA projekto renginys „Europos skoniai: Crazy Foods“, subūręs Lavoriškių ir Vilniaus raj. Paberžės „Verdenės” gimnazijų mokinius bendrai pažinimo, smalsumo ir netikėtų atradimų kelionei. Renginį vedė mokytojai Sandra ir Vaidotas, kvietę mokinius pažvelgti į Europą ne per žemėlapius ar istorijos datas, o per tai, kas vienija žmones visame žemyne – maistą, tradicijas ir kultūrinę įvairovę. Mokiniai susipažino su įvairių Europos šalių kulinariniu paveldu, aptarė skirtingų tautų tradicijas, papročius. Didžiausio susidomėjimo sulaukė aklosios maisto degustacijos, kurių metu dalyviai turėjo pasikliauti tik savo skonio receptoriais, vaizduote ir drąsa išbandyti tai, kas neįprasta. Diskusijose netrūko emocijų ir nuomonių apie netradicinius skonius, keistus produktus bei tai, kaip skirtingose Europos valstybėse susiformavo savitos maisto kultūros. Kai kurie ragauti produktai stebino, kai kurie glumino, o kai kurie tapo tikrais atradimais.
Svarbi renginio dalis buvo pažintis su Europos Sąjungoje taikomomis Saugomos geografinės nuorodos (SGN) ir Saugomos kilmės vietos nuorodos (SKVN) sistemomis. Mokiniai sužinojo, kodėl tam tikri produktai yra saugomi, kaip išsaugomos autentiškos tradicijos ir kodėl kilmės vieta gali tapti neatsiejama produkto vertės dalimi.
Nuoširdžiai dėkojame Europos geografiniam centrui už svetingumą, bendradarbiavimą ir galimybę šį baigiamąjį MEPA projekto renginį surengti ypatingoje vietoje, simboliškai esančioje pačioje Europos širdyje.

#MEPALIETUVA #LavoriškiųGimnazija #PaberžėsVerdenėsGimnazija #EuroposGeografinisCentras #EuroposParlamentas
 

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas